W hołdzie historii

Obchodom 100-lecia działalności marki Citroën towarzyszyły wydarzenia i imprezy organizowane na całym świecie. Ale oprócz nich francuska marka chciała zostawić coś bardziej trwałego – specjalną edycję swoich samochodów odwołującą się do tej wielkiej rocznicy.

Dyskretne kolory: czarny, biały lub szary. Drobne detale w kolorze brązowym – pasek na lusterku, naklejka wkomponowana w oznaczenie modelu, obramowania świateł. I niewielki napis na drzwiach: „Origins since 1919” – tak można w skrócie opisać jubileuszową serię Citroën „Origins”.

W ramach tej edycji dostępne są modele C1, C3, C3 Aircross, C4 Cactus, C4 SpaceTourer oraz Grand C4 SpaceTourer. Każdy z nich ma odpowiednio dobrany pakiet wyposażenia i wykończenia, łączą je jednak odwołania do 100-letniej tradycji marki.

Citroën C1 – najmniejszy z tej grupy – to współczesny odpowiednik modelu 2CV. Łączy zwinność i miejski charakter – cechy, które charakteryzowały legendarną „Kaczkę” – z nowoczesną technologią. Wersja Origins oprócz brązowych detali zewnętrznych i czarnych felg Planet Black wewnątrz wyróżnia się szarą tapicerką Chiné ze złotymi przeszyciami i emblematem Origins, brązowym pakietem Kolor i specjalnymi dywanikami.

Niemal nieograniczone możliwości personalizacji modeli C3 i C3 Aircross mają swoje odbicie w ich edycjach jubileuszowych. Brązowe akcenty wokół reflektorów i paneli Airbump, detale na tylnym słupku i lusterkach oraz dostępne opcjonalnie 17-calowe felgi Cross Black (C3) lub 16-calowe Matrix Black (C3 Aircross) to tylko część wyróżników serii Origins. Dodatkowo w modelu C3 okolicznościowe akcenty znalazły się także na dachu – w formie centralnej naklejki z jubileuszowym wzorem. Wnętrze wykończono szarą tapicerką Chiné ze złotymi przeszyciami i emblematem Origins. W C3 całości dopełniają specjalne dywaniki i brązowy pas na desce rozdzielczej, nawiązujący do zewnętrznych akcentów kolorystycznych.

Podobne akcenty zastosowano w nieco większym modelu C4 Cactus. Oprócz jubileuszowych motywów graficznych i zewnętrznych ten model otrzymał bogate wyposażenie dodatkowe, obejmujące m.in. automatyczną klimatyzacje, czujniki parkowania oraz automatyczne światła i wycieraczki.

Dwa rodzinne modele C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer również są dostępne w edycji Origins. W modelu C4 SpaceTourer można zamówić lakierowany na czarno dach. Wnętrze jest wykończone w przyjemnej dla oka tonacji Dune Beige. Przednie siedzenia wyposażone są w szerokie, relaksacyjne zagłówki, a fotel pasażera można przekształcić w stolik. Citroëny C4 SpaceTourer i Grand C4 SpaceTourer Origins wyposażone są w liczne elementy poprawiające komfort, takie jak 12-calowy panoramiczny ekran czy funkcja Mirror Screen, umożliwiająca korzystanie z aplikacji zainstalowanych na smartfonie za pośrednictwem ekranu dotykowego w samochodzie.

Seria Origins odwołuje się do 100-letniej historii marki (fot. Citroën)

Dla każdego z modeli opracowano indywidualną konfigurację (fot. Citroën)

Na zewnątrz wszystkie modele wyróżniają dyskretne kolory i brązowe detale (fot. Citroën)

Gama Citroën „Origins” (fot. Citroën)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.